Takara

Próza

 

Příběh o minulosti:

Kdysi dávno, kdy ani ti nejstarší nežili, ale samotná říše už byla. Povím vám příbeh, jak náš svět vznikl. Poslouchejte.
Kdysi dávno, před tisíci i milióny lety, když nic nebylo, žádný život se potkali čtyři magie. Oheň, Voda, Země a Vzduch. Země stvořila Zemi, Vzduch stvořil Nebe, Voda stvořila moře a oceány. A Oheň stvořil světlo a tmu. Pak tyto přátelé si dali jméno: Elementy. Později přibyly i Blesky a Led. Pak těchto šest přátel stvořily De Pentagram, aby jim pomáhali. Osud určoval cestu každého tvora, Smrt zodpovídala za koloběh života a smrti, Svár zase má na starost city a pocity, Štěstí zase jak se komu bude dařit, Naděje pomáhá tvorům, když už dále nemůžou. De Pentagram chodili a starali se. Později přibyli i De Anomia nebo-li destrukce. Je to i částečně opak De Pentagramu.

Když tedy vznikli De Pentagram a De Anomia, byli všichni spokojení. První bytost zde byl Akuma. Je starý stejně jako šest Elementů. Je starší i než Pentagram a Anomia. Pak už to šlo z kopce. Z čistého světa bez zla se sem dostali démoni a temní elfové, kteří nakazili lidi z tohoto světa. Ze Snové říše se stalo špinavé místo plné zla. Bytosti začli postupně mizet. Ale někteří pamětníci stále doufají, že Snová říše dostane starý vzhled jako dřív a že démoni a temní elfové zmizí.