Fauna

 

 

https://images2.wikia.nocookie.net/__cb20111207202161/fairytailfanon/images/d/dc/Kitsune.jpghttps://2.bp.blogspot.com/-J9hlqmmvjYc/T594DePv9DI/AAAAAAAAAlI/Px3vY--Fpqo/s1600/kitsune.jpgČástečná přeměna

Název: Kitsune
Místo výskytu: Jsou vzácní, mají rádi místa nasycená magií.
Magie: Dovedou uvěznit svou kořist v iluzi, nebo se proměnit do lidské podoby.
O nich: Kitsune jsou iteligentní několikaocasé lišky, které pocházejí ze země daleko odsud. Ve své zemi jsou ctěné, ale tady málo známé. Potkáte se s nimi jen pokud to zrovna oni budou chtít, ale nejspíš to nebude šťastné setkání. Tyto lišky mají pokroucený smysl pro humor. Uvězní vás ve své iluzi a budou si s vámi pohrávat dokud je to bude bavit. Jejich magie je velmi silná a jen tak se z ní nedostanete. Pokud to chcete přežít, musíte s nimi hrát jejich hry. Obecně platí že čím více ocasů danná liška má, tím je mocnější a je výše v hierarchii lišek. Nejvyšší počet ocasů, které liška může mít, je devět. Kitsune se toulají po světě samy a nerady se potkávají navzájem. Moc spolu nevycházejí kvůli své pýše a setkání velmi často skončí bojem a krví jednoho z nich. Lišky se nejčastěji vyskytují s bílou srstí, ale také se nacházejí i různobarevní jedinci se srstí například hnědou nebo černou. Oči mohou mít také různou, ale nejčastější jsou rudé. Jediné slabé místo lišek je oheň. Bojí se ohně tedy pokud není magický. Všechno co je magické je přitahuje. Rády se proměňují na krásné dívky nebo muže a matou ostatní. Krmí se emocemi, které lidé a ostatní rasy velmi prožívají.


https://25.media.tumblr.com/tumblr_m7jzsutlM11ql06bko1_500.jpg
Název: Semiel Půlnoční
Místo výskytu: vlhké louky a lesíky, přes den jeskyně
Magie: Dovedou kohokoliv uspat dotekem
O nich: Semiel Půlnoční je malé éterické stvoření které můžete potkat jen po západu slunce. Nemá pevně danou fyzickou stavbu, ale nejčastěji se oběvuje jako hodně malý namodralý panáček který za sebou při chůzu zanechává světle modrou cestičku která mizí s prvními paprsky slunce. Když potkáte Semiela, nebude si vás vůbec všímat, jako by vás neviděl. Půjde si dál svou cestou směrem za vodou, neboť všichni Semielové vždy jdou za vodou. Pokud mu budete chtít nějak ublížit, může vás uspat jediným dotykem, ale tuto schopnost může použít jen jednou za noc. Chcete-li ho nějak zaujmout, musíte ho pokropit troškou vody. Teprve pak vám bude věnovat pozornost. Semielové neumí mluvit, ale dovedou vám do mysli vysílat obrázky a pocity. Tito drobní tvorečkové žijí přes den schovaní ve vlhkých tmavých jeskyních ve skupině čítající skoro 50 jedinců. V noci se ale většinou potulují sami nebo maximálně ve dvojicích.

 

https://www.melnworld.com/kuvat/demansishr.jpg

Název: Aqua Regis
Výskyt: jezero a podzemní toky
Magie: Většina vodních tvorů ho poslouchá a při doteku vydá elektrický šok.
O něm: Aqus Regis, neboli vodní král, je poslední svého druhu. Dříve jich tu bylo mnoho a ovládali všechnu vodu ve Snové říši. Ale s odchodem draků začali vymírat. Tento poslední Vodní král přežil jen díky tomu, že se na několik tisíciletí ukryl v podzemním jezeru pod horami, a spal. Nebo spíše hybernoval. Probudil se teprve před několika lety a dlouhá hybernace měla trvalý dopad. Ztratil většinu svých vzpomínek. Nepamatuje si na starou říši, ani na draky. Pamatuje si jen slabé útržky vzpomínek a na jedné z nich je i Akuma. Aqua Regis ale nad strátou svých vzpomínek nesmutní. A nesmutní ani nad tím, že je poslední svého druhu. Stále totiž doufá že někdy najde dalšího. Naděje ho neopouští. Právě naopak. Naděje, jedna z De pentagramu, každou úplňkovou noc za ním chodí a zpívá mu. Velikostí Aqua Regis není tak velký jak by se podle obrázku mohl zdát. Je dlouhý asi metr a půl včetně ocasu. Zajímavé jsou na něm tenké blány, které má místo ploutví. Vypadají jako tvořené vodou. Můžete ho najít za slunečných na březích jezera, jak se sluní. Ale nedotýkejte se ho. A ani se mu nepokoušejte nijak ublížit. Je přeci jenom poslední svého druhu a je chráněn samotnou  Nadějí.

 

https://thumbpress.com/wp-content/uploads/2011/11/Skvader.jpg

Název: Latierre Hnědochvostý
Výskyt: louky a stepi
Magie: obrovská rychlost
O nich: Latierre Hnědochvostí jsou magií vzniklí tvorové, který nemají vlastně ani existovat. Vznikli teprve před několika desetiletími při lidském pokusu si zahrávat s mocí stvoření. Experiment se nepovedl. Lidem se údajně nepovedlo stvořit život a říše se na ně rozlobila. Nikdo z nich nepřežil. Ale jeden z jejich pokusů zdegeneroval. Utekl a po několik let se schovával v norách a tmavých jeskyních. Byla to samice a byla březí. Později se jí narodilo 9mláďat. Během několika let jich bylo čím dál tím více. Až se z nich stala rasa sama o sobě. Opustili jeskyně a vydali se na louky. Teď jsou už celkem rozšíření. Latierre jsou něco mezi králíkem a poštolkou. Dovede létat i když ne zrovna obratně. Daleko lépe běhají. Dovedou vyvynout obrovskou rychlost ale jen stěží jí ovládají. Často ani nevědí kam běží. Stávají se častou kořistí mnoha tvorům a u lidí bývají oblíbení jako pochoutka. Jsou přemnožení, ale i tak je často těžké je chytit. A když už jsou lapeni, snaží se využít svou roztomilost.

 

https://fc07.deviantart.net/fs71/i/2011/243/e/e/giant_snake_by_juanico_el_muertes-d48f2lo.jpg

Zvíře: Had (obrovský)
Název: Akrillos
Výskyt: Tento had se vyskytuje na dně jezer nebo někde v lesích, ale to se stane málokdy. Nejraději útočí na bezbranné vesnice lidí, či temných elfů. Kvůli tomuto tvorovi zemřeli moji rodiče.
Magie: Tento had ovládá element ohně. Taky si dávejte pozor, na jeho zuby. Má v nich prudký jed, který usmrtí bytost během několika vteřin. Když se ale dostane z mrtvého Akrillose, dokáže i léčit.
O něm: Had je obrovský asi 15 metrů. Má velké zuby ve kterých má prudký jed. Jed dokáže zabíjet, ale i léčit. Akrillos napadá bezbranné vesnice elfů a lidí. Jediný, kdo ho dokázal jednou porazit, byl můj otec a já, když sem chránila vesnici lidí. Jeho šupiny jsou velmi vzácné a také velmi odolné. Můžete si z nich udělat silné brnění. Ještě existuje podobný druh těchto bytostí, ale jsou to obří pavouci. Odjakživa jsou to nepřátelé a často mezi sebou válčí. Pavoučí druh je Lixius.

By Takara


 

https://www.stmivani.eu/gallery/Dev%C3%ADtiocas%C3%A1%20ohniv%C3%A1%20li%C5%A1ka%201.jpg

Jméno:Evil.
Druh:Devítiocasá ohnivá liška.
Výskyt:Temné i normální lesy a louky. Hloubí si malé jámy nebo přebívají ve vykotlaných stromech v němž jsou díry.
Magie:Dar života a ohen.
Něco o nich: Tyto lišky jsou velice přátelské a milé ke všem. Agresivní jsou jen když jsou v ohrožení nebo chrání svá mládata. Tyto lišky jsou velice vzácné a byly loveny jako trofeje nebo pro svou velmi jemnou srst. Mají magii ohně.

By Sakura

https://fc01.deviantart.net/fs70/f/2010/283/9/e/up_for_adoption_conditions_by_amadoptables-d30h3m2.png

Název: Mik-Tik
Místo výskytu: hluboké vody a jezera
Magie:voda, telepatie, luminikeze
O nich: Žijí v hejnech, které vede nejstarší samice a dorůstají velikosti kolem jednoho až dvou metrů. Jsou to většinou býložravci, ale jakmile ochutnají nějaký druh masa, stanou se na něm závislí. Vyskytují se v různých barevných variacích a jejich kůže je velmi ceněným artefaktem na černém trhu.

By Tiras

https://fc00.deviantart.net/fs71/f/2012/119/4/a/4a98bba921fbfdf846e9e84aa5233805-d4xxvmr.png

Název: Alce
Místo výskytu: Hory
Magie: Vzduch, čtení myšlenek
O nich: Žijí v páru do konce svého života. Jejich peří je odolné proti všem druhům magie a jsou to vzdálení příbuzní gryfů. Nedorůstají do větší výšky než metr. Jejich vejce jsou uznávanou lahůdkou. Mají nejrůznější barvy a znaky na peří a kůži. Někdy sedají ochočit.

By Tiras

https://fc07.deviantart.net/fs70/f/2013/112/d/5/nixie1fa_by_wen_m-d62owoc.jpg

Jméno: Nixie
Pohlaví: žena
Věk: neurčitelný
Rasa: Vodní víly
Místo výskytu: Jeskyně blízko útesu
Magie: vody, přitažlivost, omámení
O ni: Nixie je na rozdíl od svých sester jiná, přidala se na stranu zla a čas od času dokonce pomáhá lovcům. A to vše jen kvůli tomu, že ji kvůli její povaze ostatní víly vyhnaly z jejich území. Většinu času je zalezlá ve své jeskyni a jen málokdy vyjde ven, ale když se tak stane, vždy zemře několik nevinných. Ať už to jsou lidé, nebo magické bytosti. Bojí se jen jednoho lovce, Alexe a to z neznámých důvodů. Nemá ráda společnost a ze svého okolí každého vyhání. Prozatím se neví, jak se jí zbavit.

By Tiras

https://nd01.jxs.cz/454/712/8e4a8352d5_45759629_o2.jpg

Název: Zärriwia
Místo výskytu: Hory, jen zřídkakdy slétají do míst s nižší nadmořskou výškou.
Magie: imunita vůči mrazu, elektřině a ohni
O nich: Zärriwia jsou prehistoričtí létající plazi, které nepocházejí ze Snové říše. Ale způsob jakým se sem dostali je nejasný. Jsou tu již velmi velmi dlouho. Jejich název pochází ze staré elfštiny, znamená Křídla hor. Mají velmi silný zobák s ostrými zuby uvnitř. Nelétají ani tak rychle, jako spíš vydrží dlouhé tratě. Ač se jejich kůže může zdát tenká, není tomu tak. Obyčejné věci je jen tak nezraní. Zärriwia nejsou přátelští tvorové. Nenechají se ochočit. Hlídají si své teritorium v horách a kdo se dostane za hranici, bez milosti zabijou. Na milost nemají totiž tolik inteligence. V říši se o nich vůbec neví. Protože kdo je potká, toho zabijí. Nemá o nich kdo vyprávět. V horách jsou to vládci oblohy. Málo co jim dovede ublížit a ještě méně zabít. Žijí, jí, spí i umírají na svazích hor. Jen jednou za čas se vydají k jezeru. Žijí ve větších skupinách které se nazívají Imirae. Čítají tak 20-25 jedinců. Každý má v skupině své postavení a místo. V celé říši se nacházejí jen 3 Imirae. Jedna v horách u ledové pláně, a další dvě v horách na jihu.

 

https://img8.rajce.idnes.cz/d0803/4/4789/4789945_519ae6dd1e1f83f3e5d2ffb45477cae7/images/dracek_letavy.jpg

Název: Dráček létavý
Místo výskytu: Les poblíž jezera
Magie: Dovede plivat silný jed, který se vstřebává kůží.
O nich: Dráčci nemají s normálními draky společného nic jiného než jméno. Jsou to drobní studenokrevní plazi s kruhovitou blánou mezi předníma a zadníma nohama. Žijí vysoko na stromech převážně samotářsky nebo jako rodina. Dovedou skákat ze stromu na strom a díky tenké bláně mohou plachtit k zemi tak, že to vypadá jako let. Dovedou být velmi rychlí a chytit je je velmi těžký úkol. Mají dlouhý ocas, který používají při plachtění k určování směru. A když je za něj chytnete, upadne jim jako obraný mechanismus. Jed, který dovedou plivat, je velmi nebezpečný protože se vstřebává pouhým dotekem a je silný. Jen málo tvorů v říši ví, jak vyléčit jeho účinky. Ale pokud je jed v těle jen chvíli, může jeho účinky zničit Ibišek noční, který ale kvete jenom v noci. První příznaky otravy dráčkovým jedem je silná bolest hlavy, která přechází až v bezvědomí.

 

https://i71.photobucket.com/albums/i152/leo_jay/Fire_Lion.jpg

Název: Fire lion
Místo výskytu: Sopečná plán
Magie: oheň
O něm: Fire lion je vůdce malé smečky Fire. Jako jeden z mála zvířat ze Sopečné pláně používá oheň. Nikdy si nepřipadá ohrožen. Vede tuto smečku proti vodě. Nerad zůstává pozadu. Má rád společnost. Nerad se s někým dává do řeči. Je bojového typu. Nerad vysvětluje něco, co již jasně vysvětlil.

By Ukivata

https://images4.fanpop.com/image/photos/20200000/Fire-wolf-fire-and-ice-the-wolf-pack-20208909-278-181.jpg

Název: Fire wolf
Místo výskytu: Sopečná pláň
Magie: oheň
O něm: Fire wolf je druhý v postavení ve smečce Fire. Je to něco jako zástupce vůdce. Jeho vášní je boj pomocí ohně. Je na něm ale jedna vada - rychle se dostane do nějakého maléru. Už párkrát ho chtěl vůdce Fire lion svrhnout do niššího postavení, ale zatím se mu to nikdy nepovedlo. Jinak je na něho spoleh.

By Ukivata