Flora

 

 

https://nd06.jxs.cz/589/444/d1a442cc4a_91526538_o2.jpg
Název: Tsuri Modrolistý
Výskyt: husté a tmavé hvozdy
O něm: Na první pohled vypadá jako obyčejný poměrně nízký strom se zakrouceným a hrubým kmenem. Na druhý pohled si možná všimnete že nikde poblíž něho nerostou žádné další stromy do vzdálenosti 2 metrů. Tsuri Modrolistý má totiž velmi hluboké a rozvětvené kořeny, kvůli kterým nemůže poblíž něho růst žádná rostlina s hlubokými kořeny. A když se opravdu pozorně podíváte uvidíte drobné svítíci body, které poletují kolem listů. Jméno Modrolistý získal kvůli svým listům, které teprve po utrhnutí začnou modře zářit. Listy také mohou být použity při zranění na zastavení krvácení a infekce, díky své drobné magii.

 

https://www.scenicreflections.com/ithumbs/Magic%20Purple%20Tree%20Wallpaper__yvt2.jpg

Název:  Jezerník měsíční
Výskyt: Tento strom roste z vodní hladiny. Tudíž se vyskytuje hojně na jezerních hladinách.
O něm: Tento strom má růžové listy. O každém úplňku se rozzáří a mají magickou moc, do dalšího úplňku. Z listů a květů se dá vyrobit velice prudký jed, který člověka usmrtí během setiny sekundy. Už zabil několik lidí. Když se na něj za úplňku, kdy se rozzáří, podíváte, omámí vás a vy k němu otupěně půjdete. Spadnete do jezera a utopíte se.

By Takara

 

https://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/038/6/2/snow_flower_by_eliseenchanted-d4oxoll.jpg

Název: květina Nieve (Flor de Nieve)
Výskyt: zasněžené vrcholky hor, ledové pláně
Magie: ochrana před mrazem
O ní: Tato květina vypadá jako zvláštní odrůda růže, avšak není tomu tak. Jelikož roste na nedostupných místech, mnoho lidí o ní neví a je také poměrně vzácná. Kvete po celý rok a neuvadá. Najdete ji většinou ve větších skupinách rostoucích pod nějakým převisem, po případně za nějakým kusem ledu nebo hromadou nafoukaného sněhu, kde jsou chráněny před větrem. Nepotřebuje oporu nebo tak, je to většinou jen stonek s několika listy a květem. Pokud ji najdou lidé, spletou si jí s růží a nevidí její magii a nikdy je nenapadne, jak může růst uprostřed pusté pláně. Její magie vyplývá z místa, na které roste. Pokud se její květ rozpustí ve vodě a následně se ta voda vypije, asi dvě nebo tři hodiny budete imunní vůči chladu, ať už přírodnímu nebo magickému.

By Aewinn Irinian

 

https://www.affinity.estranky.cz/img/picture/90/431ab89185c96b8c7af01cdfa04cec27_web%5B1%5D.jpg

Název: Fleur Humaine
Výskyt: Vyskytuje se v bahnitých terénech
O ní: Tato květina nemusí z dálky působit zvláštně, ale když si ji lépe prohlédnete už vám zvláštní bude připadat. Okvětní lístky totiž vypadají jako lidé, tančící lidé. Říká se, že když tuto květinu utrhnete a utrhnete si její kvítek ve tvaru člověka, kvítek ožije a nějakou chvíli vám bude sloužit.

By Haifa


https://4.bp.blogspot.com/-ELwI_sWiYdU/Ty4wD5FoUfI/AAAAAAAAEgk/RNVST-KJ8_g/s370/strom2.jpg

Název: Strom zemřelých (Arbre des Ames)
Výskyt: Hluboko v lesích, ale na menších vyvýšeninách.
O něm: Přes den vypadá jako obyčejný strom. Jenom stojí teda na menším kopečku a další stromy rostou až pod kopečkem. Má velmi hluboké kořeny, které vedou až do hlubin země. V noci začne zářit modře a může působit jako duch. To proto, že v něm jsou ukryty duše lidí i zvířat. Všechny Stromy zemřelých jsou propojeny, takže pokuď duch vašeho známého je na druhé straně lesa, dokáže se k vám dostat.

By Haifa

https://ikona.pixmac.cz/4/kreslen-strom-art-branch-pixmac-ikona-87309698.jpg

Název: Zlatý Strom
Výskyt: V podzemí.
O něm: Tento strom je speciální tím, že je celý ze zlata. Pokuď se pokácí, znovu vyroste. Ale jakmile někdo vyjme kořeny ze země a zasadí je někam jinam, strom už neporoste. Roste pouze tam, kde byl vysazen, ať tam jsou jakékoliv podmínky. Bohatství, které z něj můžete získat se dá využít k čemukoliv.

By Haifa

 

https://ww.milujuzabavu.cz/_wally/20110804194150_Www.blogpic.info%20%5B024%5D.jpg

 

Jméno: Ohnivá Lilie.
Něco o ní: Ohnivá lilie, jakož to podle svého názvu, není opravdovou ohnivou lilií, jen to tak vypadá. Záře vypadá jako oheň. Okvětní lístky mají léčivou moc. Roste kdekoliv, ale nejvíce se vyskytuje v temných lesích. Je už skoro vyhubena a tak se jich nachází velmi málo. Kdo ji najde má však obrovské štěstí.
Výskyt: Temné lesy.

By Sakura

 

https://www.herba-magica.cz/old/img_australie/1%20ibisek.jpeg

Název: Ibišek noční
Výskyt: Les
O rostlině: Ibišek noční kvete pouze v noci a málo kdo ho zahlédne. V dnešní době je jenom asi 10 druhů těchto nočních rostlin. Tento druh nočního Ibišku je jediný. Tohoto druhu moc není, protože chybí hodně prostředí lesa.

By Ukivata

https://img4.rajce.idnes.cz/d0411/8/8197/8197087_0a41affd7e47350a33df58d487ca06aa/images/ostice.jpg?ver=0

Název: Ostřice stříbřitá
Výskyt: prakticky všude
Popis: travina s dlouhými stříbřitými listy, které mají ostré okraje; hojná
Využití: po usušení aromaticky voní a zahání zlé síly, v čerstvé podobě se z ní dělají pouta na různá…stvoření

By May

https://img4.rajce.idnes.cz/d0411/8/8197/8197087_0a41affd7e47350a33df58d487ca06aa/images/DSCN0658.jpg?ver=0

Název: Tarquinie velkokvětá
Výskyt: světlé listnaté lesy
Popis: kvete bíle, její květy mají velkou velikost, celkově se ale jedná o poměrně drobnou rostlinu; poměrně hojná
Využití: květ – věří se, že když si korunní lístky dáte pod polštář, budete mít jasnovidecké sny
list – má vysoký obsah vitaminů, po usušení se dá na bojišti použít na rychlé doplnění energie
kořen – jedovatý; v malém množství slouží k uvedení do halucinogenního stavu

By May

https://img4.rajce.idnes.cz/d0411/8/8197/8197087_0a41affd7e47350a33df58d487ca06aa/images/DSCN0730.jpg?ver=0

Název: Laskavka šedá
Výskyt: lesy
Popis: má až odpudivý vzhled a silně zapáchá, květy mají žlutavou barvu a listy jsou šedé; hojná – i když je hojná, je velmi obtížné ji najít, má totiž jakýsi šestý smysl, který ji upozorní na přítomnost lidí a jim podobných ras, proto svine květy a je nerozlišitelná od obyčejných lesních květin
Využití: po uvaření se lehce šedý roztok změní v čirý a je od vody prakticky nerozlišitelný, nezapáchá a je bez chuti, dá se s vodou neomezeně míchat; po požití se daná osoba zamiluje do první osoby, kterou spatří.

By May

https://www.e-herbar.net/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=6889&g2_serialNumber=2

Název: Klíček rozvaha
Výskyt: v blízkosti pramenů
Popis: poměrně nenápadná a vzácná rostlina, jejíž kořen má tvar klíče, kvete pouze jeden měsíc v roce, ale je těžké tento měsíc stanovit, neboť záleží na mnoha faktorech, které jsou pro každou rostlinu individuální; květy jsou modré
Využití: jméno dostala podle tvaru kořene, jak z názvu vyplývá, má tvar klíče a dokáže otevřít jakékoliv dveře

By May